عمل جراحی آب سیاه در شیراز

لیزر گلوکوم در شیراز | کلینیک دکتر قاسمی فر

لیزر گلوکوم در شیراز

آنچه در این مقاله راجع به لیزر گلوکوم در شیراز میخوانید:

  • بیماری گلوکم یا آب سیاه چیست؟ بهترین روش درمانی برای بیماری گلوکم در شیراز چیست؟
  • بیماری گلوکم معمولا برای کدام گروه سنی اتفاق می افتد؟
  • چه گزینه هایی برای درمان گلوکوم وجود دارد؟
  • مراحل درمان گلوکم با لیزر گلوکم
  • چه مدت زمان برای درمان گلوکوم با لیزر گلوکوم لازم است؟
  • مراحل درمان گلوکم با لیزر درمانی 
  • چه مدت زمان برای درمان گلوکوم با لیزر گلوکوم لازم است؟
  • لیزر گلوکوم چه عوارضی برای چشم ها دارد؟
  • مراقبت های مورد نیاز پس از لیزر گلوکم در شیراز
  • لیزر گلوکوم در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر 

عمل جراحی آب سیاه در شیراز

 

 در حال حاضر بهترین شیوه درمان و خلاصی از این بیماری مزمن چشم، لیزر درمانی است که باید به واسطه چشم پزشکان با تجربه انجام شود. در اینجا ما قصد داریم در رابطه با تکنولوژی لیزر گلوکوم در شیراز (که جهت درمان بیماری چشمی گلوکم یا آب سیاه استفاده می گردد) و نتایج آن صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در این مقاله با ما باشید و حتما تا انتها ما را همراهی کنید.

 

آیا درمان گلوکم در شیراز با عمل جراحی آب سیاه چشم، یک درمان قطعی است؟ بعد از انجام عمل جراحی گلوکم چه مراقبت هایی نیاز است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا کلیک کنید.

 

بیماری گلوکم یا آب سیاه چیست؟ بهترین روش درمانی برای بیماری گلوکم در شیراز چیست؟

گلوکوم یک نوع بیماری چشمی بی علامت و مزمن است که بی توجهی به درمان آن، شما را در معرض نابینایی مطلق قرار می دهد. در این بیماری که به نام آب سیاه چشم نیز خوانده می شود، عصب های بینایی تحت تاثیر فشار شدید مایع چشمی قرار می گیرند. اگر این فشار به موقع از روی عصب بینایی شما برداشته نشود به مرور زمان تمام عصب های بینایی از بین رفته و دیگر راهی برای برگشت بینایی وجود نخواهد داشت! پس حتما گلوکم را جدی بگیرید. تکنولوژی لیزر گلوکم و روش ایریدوتومی محیطی با لیزر می باشد. 

 

آیا تنها راه درمان برای آب مروارید عمل جراحی است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به عمل جراحی آب مروارید در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر در شیراز کلیک کنید.

بیماری گلوکم معمولا برای کدام گروه سنی اتفاق می افتد؟

احتمال درگیری شما با گلوکوم در هر سن و سالی وجود دارد. بنابراین توصیه می شود هر چند وقت یک بار حتما جهت معاینه چشمان خود به چشم پزشک مراجعه کنید تا خدایی نکرده اگر به این بیماری مبتلا شدید، با اقدام به موقع از عوارض شدید آن در امان باشید.

عمل جراحی آب سیاه در شیراز

چه گزینه هایی برای درمان گلوکم در شیراز وجود دارد؟

امروزه چشم پزشکان راه های مختلفی برای درمان گلوکوم پیشنهاد می دهند که البته انتخاب روش درست درمان به شرایط و مرحله پیشرفت بیماری شما بستگی دارد. همانطور که گفتیم در بیماری گلوکوم عصب های بینایی تحت تاثیر فشار مایع چشمی قرار می گیرند. بنابراین مراحل درمان باید به نحوی صورت بگیرد که این فشار از روی عصب برداشته شود. معمولا چشم پزشک برای دست یابی به این نتیجه طی لیزر درمانی و یا عمل جراحی چشم اقدام به ایجاد یک منفذ و کانال جدید برای خروج مایع چشمی در اطراف قرنیه چشم می کند. در حال حاضر بهترین و موثرترین شیوه درمان گلوکم لیزر درمانی بوده که در کلینیک های چشم پزشکی در اتاق مخصوص لیزر  به راحتی توسط متخصصان قابل انجام است.

مراحل درمان گلوکم با لیزر درمانی در شیراز

درمان گلوکوم با لیزر بسیار ساده بوده و نیاز به انجام هیچ کاری از جانب شما نیست. برای شروع درمان و لیزر گلوکم چشم پزشک از شما درخواست می کند که در برابر دستگاه میکروسکوپ قرار بگیرید.

تفاوت قرار گرفتن در مقابل دستگاه میکروسکوپ در هنگام لیزر درمانی نسبت به مواقع عادی در این است که این بار لیزر به دستگاه میکروسکوپ متصل بوده و شما با قرار گرفتن در رو به روی آن تحت درمان قرار می گیرد. نوع لیزر مورد استفاده برای درمان بیماری آب سیاه لیزر لومینیس سلکتا است که معمولا با توجه به نوع گلوکم که ممکن است زاویه باز و یا زاویه بسته باشد و یکی از مود های یاگ و سرد انتخاب می شود. معمولا درمان شما با لیزر درمانی و حذف فشار مایع چشمی توسط نور کامل لیزر انجام می گیرد. 

 

چه مدت زمان برای درمان گلوکوم با لیزر گلوکوم در شیراز لازم است؟

مدت زمان لازم برای لیزر گلوکم در شیراز حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه می باشد.

 لیزر گلوکم در شیراز به واسطه لیزر سرد یا SLT

معمولا لیزر گلوکوم در شیراز با لیزر سرد برای درمان آب سیاه با زاویه باز صورت می گیرد. در حال حاضر روش درمان لیزر سرد پیشرفته ترین و همچنین بهترین شیوه درمان گلوکم است. بهره بردن از این روش درمان بیشتر به آن دسته از عزیزان توصیه می گردد که دارو درمانی موثر نبوده و مصرف قطره درمانی گلوکم آن ها را در معرض ابتلا حساسیت به نور قرار می دهد.

 

آیا عمل های لیزری چشم عوارض دارند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و در زمینه ی عمل های لیزیک چشم (حذف عینک در شیراز)، کلیک کنید.

لیزر گلوکوم چه عوارضی برای چشم ها دارد؟

 جهت آرامش خاطر شما عزیزان متذکر شویم که درمان گلوکم با استفاده از لیزر سرد کاملا بدون عوارض بوده و هرگز بهره بردن از این شیوه درمان شرایط شما را وخیم تر نخواهد کرد.

 

لیزر گلوکم به واسطه لیزر یاگ

همانطور که گفتیم استفاده از لیزر یاگ اغلب برای درمان گلوکوم زاویه تنگ پیشنهاد می گردد. در این شیوه درمان چشم پزشک برای درمان شما به کمک لیزر لومینیس با مود یاگ و با روش ایریدوتومی یک مجرای کوچک به  منظور آزاد کردن مایع زلالیه گیر افتاده و کاهش فشار مایع چشمی در عنبیه ایجاد می کند. منفذ ایجاد شده به وسیله لیزر یاگ در عنبه بسیار ریز و غیرقابل دید بوده و در زیر پلک بالایی قرار می گیرد. تخصصان و کارشناسان حوزه چشم پزشکی عقیده دارند که این روش درمان گلوکم یکی از بهترین روش های درمان بوده و کاملا بدون درد و عوارض می باشد. حتی احتمال برگشت دوباره بیماری نیز کم است.

عمل جراحی آب سیاه در شیراز

مراقبت های مورد نیاز پس از لیزر گلوکم در شیراز

مراقبت های مورد نیاز پس از لیزر درمانی آب سیاه چشم نسبت به عمل جراحی بسیار کمتر است. پس از انجام لیزر درمانی چشم پزشک برای شما یک قطره تجویز خواهد کرد که باید مطابق با دستور او آن را استفاده کنید. لیزر گلوکم هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت های روزمره شما ایجاد نمی کند و شما می توانید مطابق با برنامه قبل از عمل، زندگی عادی خود را داشته باشید. جهت ارزیابی مراحل درمان و سنجش فشار چشم لازم هست که شما یک الی چهار هفته پس از انجام لیزر گلوکم در شیراز به پزشک مراجعه کنید.

 

لیزر گلوکوم در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر 

کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا آماده ی ارائه ی خدمات چشم پزشکی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به لیزر گلوکوم و درمان بیماری گلوکوم در شیراز، به شماره ی 09023239023 در واتساپ پیام دهید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر لطفا کلیک کنید.

چشم پزشکی در شیراز

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *