درمان قوز قرنیه در شیراز | کلینیک دکتر قاسمی فر

آنچه در این مقاله راجع به درمان قوز قرنیه در شیراز می خوانیم:

  • بیماری قوز قرنیه چیست؟ برای درمان قوز قرنیه در شیراز چه گزینه هایی وجود دارد؟
  • علائم درگیری چشم با بیماری قوز قرنیه در شیراز چیست؟
  • آیا بیماری قوز قرنیه قابلیت درمان قطعی در شیراز را دارد؟
  • رایج ترین سن برای ابتلا به قوز قرنیه در شیراز چه سنی است؟
  • درمان قوز قرنیه در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر در شیراز

عمل قوز قرنیه در شیراز

 

بیماری قوز قرنیه چیست؟ برای درمان قوز قرنیه در شیراز چه گزینه هایی وجود دارد؟

بیماری قوز قرنیه، همانطور که از عنوان آن مشخص است، یک نوع اختلال بینایی است که به علت ناهنجاری هایی که در قرنیه رخ می دهد بروز می یابد. افرادی که در شیراز مبتلا به قوز قرنیه می شوند، از داشتن قرنیه ای با سطح صاف و منحنی محروم شده و شکل قرنیه آنها، دارای حالتی مخروطی، نامنظم و نازک تر از حد طبیعی می شود. به این ترتیب، شبکیه چشم بیماران مبتلا به قوز قرنیه قادر به دریافت نور تمرکز یافته بر روی خود نبوده و دچار اختلالات و خطای دید می گردند. به قوز قرنیه های خفیف معمولا عینک و گاهی لنز توصیه می شود، در حالی که موارد شدید قوز قرنیه ممکن است به جراحی توصیه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید. 

 

از عینک خسته شده اید؟ دوست دارید برای همیشه عینک را کنار بگذارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پی آر کی، ترنس پی آر کی، اسمایل، لازک، فمتولیزک و سایر  روش های لیزیک چشم در شیراز (روش های حذف عینک در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر) کلیک کنید!

 

علائم درگیری چشم با بیماری قوز قرنیه  چیست؟

متاسفانه یک واقعیت تلخ همچون بسیاری دیگر از بیماری ها و ناراحتی های چشمی در رابطه با بیماری قوز قرنیه برای بیماران در شیراز وجود دارد، این است که در روزهای اولیه درگیر چشم با این مشکل، بیماری هیچ علائمی از خود بروز نمی دهد و به حالت نهفته گسترش می یابد. سپس با پیشرفت بیماری و جدی شدن آن  علائمی را از خود بروز می دهد.

معمولا یکی از اولین و همچنین بارزترین نشانه های قوز قرنیه، این است که بیمار مدام مجبور به تغییر شماره عینک خود می شود. اما به مرور زمان، علائم دیگری هم، نظیر دوبینی، هاله بینی و حساسیت شدید به نور نمایان می شوند و با پیشرفت هرچه بیشتر بی نظمی قرنیه، بیمار روز به روز با مشکلات بیشتر و شدیدتر بینایی مواجه می گردد.

 

عمل جراحی قوز قرنیه در شیراز

 

بهترین و مناسب ترین روش درمان قوز قرنیه چیست؟

امروزه روش های مختلفی برای درمان قوز قرنیه در شیراز وجود دارد که انتخاب بهترین از بین آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد. هنگامی که بیمار درگیر با قوز قرنیه تحت مداوا قرار می گیرد، این چشم پزشک است که مناسب ترین روش درمان را برای او تجویز می کند. پزشک نیز بر اساس شرایط بیمار و بسته به علائم آن که خفیف و یا شدید است، تصمیمات درست را می گیرد. بنابراین یک روش درمانی ثابت برای درمان قوز قرنیه در شیراز وجود ندارد. بطور کلی رایج ترین شیوه های درمان قرنیه چشم به شرح زیر می باشد:

 

استفاده از عینک برای درمان قور قرنیه در شیراز

استفاده از عینک جهت درمان قوز قرنیه چشم یکی اولین روش های درمان بوده که برای بیماران در شیراز تجویز می شود. اگر بیمار در مراحل اولیه مبتلا به این مشکل متوجه شده و از عینک تجویزی پزشک استفاده نماید، مشکل قرنیه او تا حد قابل توجه ای رفع می گردد. ضمناً هنگام استفاده از عینک برای رفع مشکل خود، به دلیل ماهیت پیش رونده عینک باید مطابق با تجویز و دستور پزشک نمره عینک خود را تغییر دهد.

عینک درمانی، یک شیوه درمانی راحت و کم هزینه تر نسبت به سایر روش های درمان قوز قرنیه رد شیراز است. اما محدودیت های دست و پا گیری است که عینک جهت انجام برخی فعالیت ها نظیر ورزش کردن ایجاد می کند، گاهی از محبوبیت این روش کم میکند.

 استفاده از لنزهای هارد یا تماسی برای درمان قوز قرنیه

هنگامیکه بیماری قوز قرنیه چشم در مرحله پیشرفته تری قرار می گیرد، این اختلال موجب افزایش مشکلات نزدیک بینی و نامنظمی دید در شیراز می شود. به حدی که فرد حتی با اصلاح شماره عینک خود نیز قادر به خوب دیدن نیست. در این مرحله از بیماری، پزشک برای بیمار لنزهای تماسی سخت را تجویز می کند. زیرا لنزهای تماسی سخت جهت اصلاح نامنظمی های ناشی از قوز قرنیه چشم تاثیر خوبی داشته و حتی نسبت به عینک نیز مفیدتر عمل می کند. البته در مراحل پیشرفته تر بیماری و خارج شدن قرنیه از حالت نرمال خود استفاده از لنز سخت دیگر غیر ممکن خواهد بود.

اما متاسفانه این شیوه درمان همچون استفاده از عینک خالی ایراد نبوده و به علت سختی بالای لنز، سبب آزار بیماران می گردد. اما معمولا در صورتی که بیمار در روزهای اولیه موفق به تحمل لنز شود، در طول زمان به راحتی با این مشکل کنار آمده و تحمل سختی و سنگینی لنز را در ازای دید خوب به جان می خرد. البته ناگفته نماند که در صورت استفاده از لنزهای اسکرال برای درمان قوز قرنیه، تا حد مطلوبی می توان معایب لنز سخت را کاهش داد.

استفاده از شیوه UVX برای درمان قوز قرنیه (پیوند متقاطع رشته های کلاژن قرنیه )

شیوه درمانی کراس لینکینگ و یا UVX یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی جهت درمان و همچنین پیشگیری از پیشرفت بیماری قوز چشم است. متخصصان و چشم پزشکان معتقد هستند که، بهترین نتایج کراس لینکینگ وقتی حاصل می شود که فرد در مراحل اولیه بیماری باشد. زیرا با کمک به بهبود قوز قرنیه تا حد قابل قبولی اختلالات ناشی از آن را نیز برطرف می کند.

پیوند متقاطع بین رشته های کلاژن قرنیه به واسطه داروهای ریبوفلاوین و یا اشعه ماوراء بنفش صورت می گیرد و یکی از روش های نوین درمان قوز قرینه به شمار می رود. پژوهشگران بر این باور هستند که این روش یکی از موثرترین روش های درمان قطعی این ناهنجاری بینایی خواهد بود.

 

 به کار بردن شیوه درمانی ایمپلنت رینگ برای درمان قوز قرنیه در شیراز

رینگ ایمپلنت شامل یک سری دستگاه های درمانی و ابزار منحنی شکل کوچکی است که گاهی پزشکان با قرار دادن در داخل چشم بیماران مبتلا به قوز قرنیه که دچار نزدیک بینی و بی نظمی دید هستند، درصدد ارائه جایگزینی عملکردی به جای لنز و عینک می باشند. این روش نیز یکی از روش های رایج درمان قوز چشم و مورد تایید سازمان FDA نیز می باشد که موجب صاف تر شدن انحنای چشم می شود.

 

 

 

انجام عمل پیوند قرنیه در شیراز

پیوند قرنیه در شیراز جهت درمان قوز قرنیه در شیراز وقتی توسط پزشک معالج پیشنهاد می شود که هیچ کدام از روش های درمان معرفی شده نتیجه بخش نباشند. اغلب کسانی کاندیدای مناسب این عمل می باشند که قرنیه آنها علاوه بر قوز دچار کدورت نیز شده باشد. باید متذکر شد که نتیجه پیوند قرنیه چشم در شیراز به علت تهاجمی بودن آن قابل پیش بینی نبوده و همچنین ممکن هست بیمار نیز به نتیجه مورد نظر پس از عمل دست نیابد.

عمل جراحی قوز قرنیه در شیراز

 

رایج ترین سن برای ابتلا به قوز قرنیه  چه سنی است؟

معمولا شایع ترین سن درگیری با قوز قرنیه از ۳۰ سالگی به بالا می باشد.

 

از چروک ها و پف پشت چشم خود خسته شده اید؟ احساس پیری میکنید و همیشه خواب آلوده  به نظر می رسید؟ عمل جراحی بلفاروپلاستی (جراحی پلک) در کلینیک ما، شاید همان معجزه ای باشد که شما در شیراز به دنبال آن هستید! برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا کلیک کنید.

 

درمان قوز قرنیه در شیراز

آیا بیماری قوز قرنیه قابلیت درمان قطعی در شیراز را دارد؟

همانطور که گفتیم، در بیماری قوز قرنیه، قرنیه چشم بیمار از حالت طبیعی خود خارج شده و شکلی مخروطی به خود گرفته است. به همین سبب نسبت به نور دچار حساسیت و در نتیجه منجر به تاری دید می شود. در رابطه با قابلیت درمان قطعی این بیماری چشمی باید گفت که، درمان قطعی بستگی به سطح پیشرفت بیماری دارد که هر چقدر پیشرفته تر باشد، شرایط درمان نیز سخت تر شده و در نهایت درمان قطعی فقط با پیوند قرنیه ممکن خواهد بود. البته ناگفته نماند که پیوند قرنیه نیز یک عمل جراحی صد درصد موفقیت آمیز نیست، اما این موضوع تا حدود زیادی به تخصص و تجربه ی چشم پزشک بستگی دارد.

 

درمان قوز قرنیه در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر در شیراز

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، روش های درمانی متفاوتی برای قوز قرنیه وجود دارد که بسته به زمان مراجعه شما به چشم پزشک و میزان پیشروی بیماری متفاوت هستند. در این میان، تخصص و تجربه ی چشم پزشک نیز موضوع بسیار مهمی است در تشخیص میزان پیشروی قوز قرنیه در چشمان شما و نیز تجویز مناسب ترین و بهترین شیوه ی درمانی. تیم فوق تخصصی ما در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر، به سرپرستی دکتر وحید قاسمی فر (فوق تخصص جراحی شبکیه و جراحی پلک)، با انجام بیش از پنجاه هزار جراحی تخصصی، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان در این زمینه می باشد. همچنین شما همواره میتوانید از طریق شماره ی 09023239023 در واتساپ با ما در ارتباط باشید و رایگان مشاوره بگیرید.

 

چشم پزشکی در شیراز

 

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر در شیراز و تیم فوق تخصصی ما لطفا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *