آنچه راجع عمل پی آر کی در شیراز می خوانید:

نحوه ی انجام عمل PRK در شیراز

مزایا و معایب جراحی پی آر کی در شیراز

مقایسه جراحی PRK و لیزیک

مقایسه عمل PRK و لازک

سوالات رایج راجع به عمل پی آر کی

مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل پی آر کی

جراحی PRK در شیراز

یکی از پیشرفت های عمل پزشکی که با استقبال گرم مخاطبانش مواجه شد در قرن حاضر، عمل های اصلاح عیوب انکساری (یا در اصطلاح لیزیک چشم) بود که به حذف عینک کمک می نمود. کلیه تکنیک های اصلاخ عیوب انکساری از جمله لیزیک، فمتولیزیک، لازک، اسمایل، پی آر کی و ترنس پی آر کی توسط تیم تخصصی ما در کلینیک فوق تخصصی دکتر قاسمی فر در شیراز انجام می شود. در این میان، یکی از پرمخاطب ترین این جراحی ها، عمل پی آر کی (PRK) می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تکنیک های مختلف اصلاح عیوب انکساری (لیزیک چشم) در شیراز، مزایا و معایب و هزینه ی هر یک کلیک کنید.

عمل پی آر کی در شیراز

عمل جراحی PRK در شیراز

عمل جراحی PRK (پی آر کی) ، اولین متد های لیزر چشم برای درمان ضعف بینایی مطرح شده در شیراز می باشد. این عمل یکی از انواع جراحی اصلاح عیوب انکساری برای درمان دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم می باشد. برای پاسخ به سوالات شما دوستان که می خواهید بدانید مزایا و معایب عمل جراحی PRK نسبت به سایر جراحی های اصلاح عیوب انکساری چشم مانند لازک و لیزیک چیست به شما پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

با وجود اینکه دوره نقاهت و بهبودی عمل PRK (پی آر کی) کمی طولانی تر از جراحی چشم در مقایسه با سایر تکنیک ها (لیزیک، فمتولیزیک، اسمایل و…) می باشد اما هنوز هم PRK یکی از روش های متداول جراحی چشم می باشد.

جراحی پی آر کی یک عمل جراحی کم خطر و سرپایی است که به طور معمول در کلینیک های چشم پزشکی انجام میشود.

مزایا و معایب PRK (پی آر کی)

مزایای عمل پی آر کی در شیراز

  • امکان انجام جراحی برای قرنیه های نازک
  • با توجه به قدمت بالای پی آر کی، می توانیم بگوییم این جراحی امتحان خود را پس داده است. احتمال بازگشت شماره چشم در جراحی prk بسیار کم می باشد.
  • بدون خطر عوارض فلپ قرنیه
  • کمتر بودن خطر کاهش ضخامت قرنیه

معایب جراحی PRK

  • بهبود کندتر نسبت به لیزیک
  • برای رسیدن به دیدی واضح به زمان بیشتری نیاز است
  • افزایش خطر عفونت ، التهاب و تاری دید، پس از عمل جراحی
  • درد بیشتر در چشم ها در بهبودی اولیه PRK در شیراز (در مقایسه با بهبود پس از عمل جراحی لیزیک)
پی آر کی (PRK)

مقایسه دو روش لیزیک و PRK در شیراز

در روش لیزیک یک فلپ (لایه) نازک در قرنیه ایجاد می شود. در روش پی آر کی لایه خارجی قرنیه برداشته می شود که این لایه مجدد با گذشت زمان رشد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به عمل فمتولیزیک در شیراز، مزایا و معایب، پاسخ به سوالات متداول و … لطفا کلیک کنید.

مقایسه دو روش لازک و پی آر کی

در جراحی لازک از یک محلول الکلی جهت برداشت لایه اپی تلیوم قرنیه استفاده می شود. سپس لیزر اکسایمر بر روی قرنیه تابیده می شود و مجدداً لایه اپی تلیوم (قسمتی از قرنیه) در محل اولیه قرار می گیرد.

در عمل جراحی پی آر کی  لایه بسیار نازکی از قرنیه در حد چند ده میکرون برداشته شده و با تغییر ایجاد شده در انحنای قرنیه، از میزان عیب انکساری چشم کاسته می شود.

در ادامه می توانید پاسخ مشاورین متخصص چشم پزشکی کلینیک دکتر قاسمی فر به تعدادی از سوالات رایج شما در مورد عمل جراحی PRK در شیراز که می تواند دغدغه ی شما عزیزان باشد ملاحظه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به عمل لازک در شیراز، مزایا و معایب، هزینه ی انجام جراحی لازک و پاسخ به سوالات متداول در این زمینه لطفا کلیک کنید.

سوالات رایج درمورد عمل PRK در شیراز

بعد از عمل PRK چه کاری لازم است انجام دهید؟

بعد از عمل جراحی پی آر کی در کلینیک دکتر قاسمی فر در شیراز، از شما خواسته می شود تا تا مدت زمان کوتاهی را در کلینیک بمانید و پس از آن باید فردی دیگر شما را به منزل برساند. زیرا پس از عمل نمی توانید رانندگی کنید. همچنین جراح آنتی بیوتیک های موضعی و داروهای ضد التهابی برای تسکین درد شما تجویز خواهد کرد.

آیا انجام جراحی پی آر کی در شیراز درد دارد؟

در حین انجام عمل PRK که چشمان شما بی حس است و چیزی احساس نمی کنید. بعد از عمل مقداری درد دارید که با مصرف دارو های چشم پزشک و رعایت نکات توصیه شده، درد چشم ها آرام می شود و شما پس از سه روز می توانید به زندگی معمول بازگردید.

تا چه مدت پس از جراحی PRK نمی توانم کارهای روزمره ی خود را انجام دهم؟

شما به مدت سه روز پس از انجام عمل پی آر کی باید بنا به توصیه های چشم پزشک استراحت کنید. پس از سه روز می توانید تقریبا همه ی فعالیت های روزمره ی خود را از سر گیرید.

آیا کنکوری ها می توانند برای پی آر کی اقدام نمایند؟

توصیه ما برای این دسته از افراد این است که پس از کنکور برای پی آر کی و یا سایر تکنیک های اصلاح عیوب انکساری مانند لیزیک، لازک، فمتولیزیک، اسمایل و … در شیراز اقدام نمایند.

جراحی پی آر کی چقدر طول می کشد؟

کل پروسه ی عمل PRK  در کمتر از نیم ساعت (و گاهی حتی کمتر) در کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر انجام می شود.

عمل prk با بی حسی انجام می شود یا باید بیهوش شوم؟

جراحی پی آر کی و کلیه تکنیک های لیزیک چشم در شیراز، بدون بی هوشی و تنها با بی حس کردن چشم ها انجام می شوند.

آیا اصلاح هر دو چشم در یک جلسه انجام می شود؟

بله

عمل پی آر کی در شیراز

آیا امکان بازگشت شماره چشم در جراحی پی آر کی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که PRK از قدیمی ترین تکنیک های مورد استفاده برای اصلاح دید است و نسبت به سایر تکنیک ها، از سابقه ی بسیار مناسبی برخوردار است. لذا می توانید با خیال راحت برای جراحی اقدام فرمایید.

آیا پی آر کی عوارض دارد؟

متاسفانه مانند بسیاری از تکنیک های به روز و مدرن دیگر پزشکی، پی آر کی و سایر تکنیک های لیزیک چشم جهت حذف عینک نیز مورد بدبینی و انتقاد های بی پایه و اساس بسیاری از افراد قرار گرفته اند. برای دریافت پاسخ جامع به این سوال، از شما دعوت می نماییم که به مقاله ما در آدرس زیر مراجعه بفرمایید.

آیا عمل های لیزیک چشم در شیراز که برای حذف عینک استفاده می شوند عوارض دارند؟ برای اطلاعات بیشتر لطفا کلیک کنید.

هزینه ی پی آر کی (PRK) در شیراز چقدر می باشد؟

هزینه ی انجام عمل جراحی پی آر کی در کلینیک دکتر قاسمی فر در شیراز، در سال 1402، حدود 16000000 (شانزده میلیون ) تومان می باشد.

کلینیک دکتر قاسمی فر با بیش از 16 سال سابقه انجام جراحی های لیزیک چشم در شیراز و شهرستان ها، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. مفتخریم که با بهره گیری از تکنولوژی و دانش روز دنیا، زندگی را برای شما آسان تر نماییم. شما همواره میتوانید برای دریافت مشاوره ی رایگان، به شماره ی 09023239023 پیام دهید. اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کلینیک چشم پزشکی دکتر قاسمی فر، لطفا کلیک کنید.